2020 Yılında En Çok Okunan 5 İçerik

0

2020 yılının sonlarına doğru gelirken bu yıl blog sayfamızda en çok okunan 5 içeriği sizler için bir araya getirdik. Bu yıl yaşanan küresel salgınla birlikte otomasyondan, lojistiğe birçok alan bu yıl içerisinde önemli değişimler yaşadı. Peki bu yıl blog sayfamızda hangi içerikler daha fazla ilgi görmüş birlikte bakalım.

1-IO-Link Nedir? Getirdiği Avantajlardan Nasıl Faydalanabiliriz?

Son dönemin popüler konularından biri şüphesiz IO-Link. Endüstri 4.0 ile birlikte oldukça ilgi gören IO-Link, işletmelere birçok fırsat sunuyor. Bu yazımızda IO-Link’in ne olduğu ve ne olmadığını tartışırken, dijitalleşmeye getirdiği fırsatlardan bahsedeceğiz.

Yazının devamı için tıklayınız.

2-Servo Motor Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Servo motorlar, geri beslemede yaygın olarak olarak enkoder kullanırlar. Frenli ve frensiz olarak mevcuttur. Eğer titreşimli bir ortamda motoru kullanacaksanınız, enkoder yerine resolver kullanabilirsiniz. Bu yazımızda servo motor seçerken, dikkat edilmesi gereken konu başlıklarını inceliyoruz.

Yazının devamı için tıklayınız.

3-2021 Yılında Yaygınlaşacak IoT Trendleri

Son yıllarda IoT, sağlık hizmetlerinden ulaşıma, güvenlikten günlük hayatımıza kadar çeşitli sektörlerde varlığını hissettirmede dikkate değer olmuştur. Daha fazla uzatmadan, 2021 ve sonrasında şahit olacağımız IoT’deki en önemli trendlere birlikte bakalım.

Yazının devamı için tıklayınız.

4-Endüstri 4.0’ın Ortaya Çıkışı ve Temel Taşlar

Endüstri 4.0 kavramı, 2000li yılların başında hızla hayatımıza giren dijitalleşmenin ve bunun sonuçlarının imalat ve sanayiye yansımasından ibaret. Peki neden Endüstri 4.0 ortaya çıktı, Endüstri 4.0’dan önce ne gibi terimler kullanılıyordu, Festo‘nun Endüstri 4.0’a bakış açısı nedir bu gibi soruların yanıtlarını bu yazıda bulmaya çalışıyoruz.

Yazının devamı için tıklayınız.

5-Festo VEMD ile Örnek Uygulamalar

Gazları hassas bir şekilde karıştırmak veya dozajlamak, endüstride, makine imalatında veya gıda/ambalajlama sektöründe sıklıkla karşılaşılan bir uygulamadır. Oransal akış kontrol valfi VEMD, çok çeşitli uygulamalar için sunulan uygun maliyetli bir çözümdür. Bu yazımızda VEMD ile gerçekleştirebileceğiniz 3 uygulamaya bakalım.

Yazının devamı için tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.