Doğru Basınçlı Hava | Maksimum Verimlilik

0

Basınçlı hava modern bir endüstriyel üretim tesisinin en temel bileşenlerinden biridir. Güvenilir, hızlı, güçlü ve hassas olması basınçlı hava uygulamalarının tesislerde hızla yayılmasını sağladı. Ancak endüstriyel uygulamalarınız için bir pnömatik sistem tasarlarken ve kurarken, en dayanıklı, en yüksek performanslı bileşenlerin bile doğru basınçlı hava ile beslenmediği zarar görebileceğini ve sistemde kayıplara yol açacağını unutmayın. Örneğin sisteme giren basınçlı hava valflerdeki ve silindirlerdeki contalara zarar verebilecek partiküller içerir. Bunun yanında su, yağlayıcıları yıkayarak sistemleri tehlikeye atabilir. Belki de en önemlisi hazırlanan basınçlı hava doğru değerde olmalıdır. Basınçlı havada istenmeyen bir durum kritik ekipmanlarınızın zamanından önce arızalanmasına neden olarak plansız duruşlara yol açabilir.

Pnömatik sisteminiz boyunca ekipmandan en iyi performansı ve en uzun ömrü elde etmek istiyorsanız, hava hazırlığı şarttır. Çeşitli bağımsız bileşenler ve kombinasyon birimleri, uygun hava kalitesini sağlamanıza yardımcı olabilir. Örneğin, filtre-regülatör-yağlayıcı (FRL) üniteleri en yaygın bileşenler arasındadır ve modülerlikleri, tasarımcıların sistem için doğru kombinasyonu oluşturmasına olanak tanır.

Filtreler: Filtreler, partikülleri kirletmeden ve sisteminizin etrafındaki bileşenleri tehlikeye atmasını engeller. Gelişen teknoloji ile birlikte mikron seviyesindeki üstün performanslar filtreleri çok etkin bir savunma hattı yapar.

Regülatörler: Temiz havanızın sisteminizde doğru basınçta olduğundan emin olmak çok önemlidir. Regülatörler bu konuda kullanıcılara yardımcı olur. Festo regülatörler yüksek debileri, hızlı ve kolay montaj sunmaları ile basınçlı hava sistemlerinizde güvenilirlik sunar.

Yağlayıcılar: Bu üniteler, aşınmayı azaltarak ve korozyonu önleyerek akış bileşenlerinin sorunsuz çalışmasını sağlamak için sisteminize az miktarda yağ enjekte eder.
Filtre-regülatör-yağlayıcı üniteleri, alanı verimli bir şekilde kullanırken kapsamlı hava yönetimi sunar.

Modüler: Hava hazırlama ürünleri, alan ve bütçe gereksinimlerinize uyacak şekilde ikisi bir arada ve üçü bir arada birimler halinde birleştirilebilir.

Özelleştirilebilir: Standart veya kombine hava hazırlama ürünleri sisteminizin ihtiyaçlarını karşılamıyorsa Festo hava hazırlama üniteleri dilediğiniz gibi özelleştirilebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.