Fabrikalarda Giyilebilir Elektronik Cihazlar

0

Akıllı saatler, spor bilekliği veya VR gözlüğü gibi  giyilebilir elektronik cihazlar yüksek talep görüyor. Bu cihazlar; uyku düzenleri veya vücut ısısı kontrol etme gibi veriler elde etmenin birçok yolunu bizlere sunmaktadır. Bu teknoloji ayrıca, özellikle optimizasyon işlemleri konusunda, şirketler için kullanım potansiyeli yaratır.

‘Giyilebilir’ terimi, doğrudan vücuda takılan tüm elektronik cihazları içerir. Hatta kalp pilleri ve kuvars saatler de buna dahildir. Bununla birlikte, genellikle birbirleriyle ağa bağlanabilen ve bir akıllı telefondaki bir uygulama aracılığıyla kontrol edilebilecek aygıtlar da giyilebilir anlamına gelmektedir. Bu nedenle diğer teknolojilere bağlanma yeteneği, giyilebilirliğin önemli bir işlevidir.

Özel Alandaki Fitness Verilerinin Elde Edilmesi

Akıllı elektronik cihazları, örneğin kullanıcının koşu hızını ve yerini belirlemek veya nabzını ölçmek için kullanılabilir. Kullanıcıların veri toplamalarını ve kendi bedenleri, fitness ve/veya egzersiz alışkanlıkları hakkında daha fazla bilgi edinmelerini sağlar.  Bu cihazlar hastalığın önlenmesine ve erken teşhis konusuna önemli bir çözümler sunmaktadır.

Festo’dan Çalışan Akıllı Eldiven

Festo’da giyilebilir ürünler uzun zamandır kullanılıyor. Scharnhausen Teknoloji Fabrikasında, bitmiş ürünleri montaj iş istasyonlarından çıkaran çekici tren sürücüleri, ürünleri akıllı ‘ProGlove’ ile tarıyor. Bu, ilave bir el tarayıcı kullanmak zorunda olmadıklarından, çok daha hızlı çalışmalarını sağlıyor. Çalışma süreci de daha ergonomiktir; çünkü işçilerin her iki eli kasaları kaldırmak için serbest durumda kalabiliyor. ProGlove’un gelecekte mal alımı veya ambalajlama gibi diğer alanlarda da kullanılması beklenmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.