Festo Biyonik Çiçek | Biyonik Olarak Esinlenilmiş Bir Robot Çiçek

0

Festo DidaktikBiyonik4Eğitim kavramı için yeni bir ürün sunuyor. Amaç, öğrencilere ilham vermek, yeni yollar ve çözümler bulmak, sağlanan malzemelerle yaratıcı bir şekilde ilgilenmek ve bu deneyimleri yarının dijital dünyasına hazırlamak için başkalarıyla ilham verici bir şekilde paylaşmasını sağlamaktır.

Bitki dünyasından ilham alındı

Biyonik Çiçek, bitki dünyasından esinlenen bir inşaat kitidir. Festo Didaktik, SkySpirit ile işbirliği içinde Mimoza bitkileri ve nilüfer modellerinin ardından Biyonik Çiçeği geliştirdi. Biyonik Çiçek, dokunma, yakınlık veya ışık gibi dış etkilere tepki olarak yapraklarını açar ve kapatır. Bu mekanizmalar, Biyonik Çiçeğe entegre edilmiş sensörler ve kontrol teknolojisi kullanılarak sınıftaki öğrenciler tarafından eğlenceli bir şekilde keşfedilebilir. Tasarım ilkelerinin bitki dünyasından aktarılması, STEM eğitiminde (Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) müfredat konularının öğretimini tamamlar. Öğrenciler biyoçeşitlilik konusunu da sınıfta tartışılabilir.

Didaktik olarak hazırlanmış biyonik çalışma

Bir Biyonik Çiçek, 10 yaş ve üstü üç öğrenciye kadar kullanılabilir. Yapraklar ilk biyonik konuyu içerir: katlama tekniği. Yapraklar katlanarak gerekli mekanik sertliği kazanır. Yaprakları açma ve kapatma mekanizması, yaprakları birbiri ardına açan ve kapatan bir step motor ile elektriksel olarak çalıştırılır. Hareket ve ışık efektleri Wi-Fi özellikli akıllı telefonlar, tabletler veya PC’ler aracılığıyla kontrol edilir. Gerekirse, mikro denetleyici grafik kodlama arayüzü “Open Roberta” ile programlanabilir. Deneyimli öğrenciler ayrıca Biyonik Çiçeklerini C ++ ‘da programlayabilirler. Kod açık kaynak kodludur. Bu, öğretmenlerin teknik içeriği yeni, disiplinlerarası bir eğitim yoluyla öğretmelerini sağlar. Birlikte verilen öğretim materyali ve montaj kılavuzu, www.bionics4education.com web sitemizden ücretsiz olarak indirilebilir.

Değerli becerileri geliştirmeye yönelik genişletilmiş bir yaklaşım

Öğrenciler STEM’in farklı yönlerini Biyonik Çiçek ile dijital, yaratıcı ve disiplinler arası bir şekilde öğrenirler. Biyonik Çiçek, biyonik ve teknik eğitimi birleştirir ve böylece 4C’lerin yetkinliklerine dayanır: yarının dijital dünyası için öğrencileri güçlendirmek için işbirliği, iletişim, eleştirel düşünme ve yaratıcılık. Buna ek olarak, bir takımda çalışmak gibi soft beceriler güçlendirilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.