Festo CPX-AP-I | Yeni Nesil Remote I/O Çözümleri

0

Festo CPX-AP-I, karma valf sistemlerininin ve otomasyon hatlarının verimliliğini arttırırken, birçok haberleşme protokolünü (EtherNet / IP, PROFINET ve EtherCAT vb) destekleyen yapısı ise size tesis boyunca esnek bir sistem sağlıyor. IP65 / IP67 koruma sınıfı ile, kontrol kabininden bağımsız olan CPX-AP-I sizlere modüler, kompakt ve hafif bir I/O sistemi sunar.

CPX-AP-I, valf terminallerinin pnömatik silindirlere daha yakın hareket etmesini sağlar, bu da basınç süresini azaltır ve makinenin genel performansını arttırır. Her veri yolu modülünün içindeki ve dışındaki işlem verileri iki kilobaytdır. Hem vana terminalleri hem de I/O sistemi için tarama çevrimleri bir milisaniyenin altındadır ve gecikme oluşturmaz.

Festo CPX-AP-I valf terminallerinin performansını arttırır.

Diğer bir önemli özellik ise haberleşme ve gerilim beslemesinin, galvanik olarak izole edilmiş ve parazit akımlarını ortadan kaldıran iki ayrı bağlantı kablosu aracılığıyla gerçekleşmesidir. İki ayrı kablo,  makine prosesleriniz için güvenilir kontrol sağlayan gerilim bölgelerinin oluşturulmasını sağlar.

CPX-AP-I, IO-Link özellikli cihazların hızlı ve etkili uygulanması için önceden entegre edilmiş bir IO-Link Master ve IO-Link cihaz aracıyla standart olarak gelir.

CPX-AP-I, her uygulamanın ayrı ayrı optimize edilmesini sağlar. Modüller arasındaki çapraz iletişim, yüksek hız ve hızlı kontrol gerektiren uygulamalara olanak sağlar. CPX-AP-I remote I/O, dijital I/O, analog I/O, I/O bağlantısı ve vana terminallerinin karışımı olabilen 80 I/O modül kapasitesine sahiptir. Ayrıca, modüller arasındaki mesafe 15 metreye kadar çıkabilir.

Bonus | Online Seminer Festo Valf Terminallerinin Otomasyondaki Kullanım Yerleri 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.