Festo IoT Ağ Geçidi CPX-IoT Uygulamalarınızı Esnekleştirin

0

Yeni ürünümüz IoT ağ geçidi CPX-IoT ile, makine ve endüstriyel otomasyon üreticilerinin genel ekipman etkinliğini önemli ölçüde iyileştirmelerini sağlayacak güvenli bir bulut çözümünün yolunu açıyoruz.

Bulut tabanlı görüntüleme sayesinde ;

  • Sistemler, elektrikli tahrikler, pnömatik bileşenler ve merkezi bir izleme ünitesi için tek bir görünüş.
  • Festo Cloud’da dünya genelinde çok düzeyli ilişkilerin basit görsel sunumu.
  • Çevrim için durum işleme aracılığı ile daha fazla şeffaflık.
  • Uygulamaların optimize edilmesi, önleyici bakım, vs. sağlanmış olur.

MindSphere gibi diğer bulutlara bağlantılar talep üzerine sunulur. Sınırsız iletişim için donanım IoT ağ geçidi CPX-IoT aracılığı ile sunulur. Bunun temelinde CPX modül formatı vardır ve Ethernet ile OPC UA gibi iletişim protokolleri aracılığı ile Festo cihazları ve onların durumları hakkındaki bilgiler toplanır.

CPX-IoT ile Üstün Veri Analizi

Günümüzde Festo IoT-ready bileşenler ve kumanda panelleri için ilk anahtar teslim çözümü sunabiliyor. IoT ağ geçidi CPX-IoT, OPC UA arayüzü aracılığı ile Festo Motion Terminal, enerji izleme modülü MSE6-E2M veya handling sistemleri gibi saha düzeyindeki bileşenler ve modüller ile Festo Cloud arasında bağlantı kurulabiliyor. Veriler bulut kullanılarak hazırlanabiliyor ve izlenebiliyor. Bu, trend analizlerinin belirlenmesine ve olay olması durumunda erken uyarı sistemleri ile otomatik bildirimlerin ayarlanmasına olanak sağlıyor. IoT ağ geçidi kontrolöre bir bulut arayüzü sunuyor ve ilgili bilginin doğru zamanda doğru formatta iletilmesini sağlıyor. IoT ağ geçidi CPX-IoT ile, her bir Festo bileşeni için, ilave kişiselleştirme özellikli önceden yapılandırılmış kontrol panellerinin olmasını sağlıyor. Kontrol paneli web tarayıcıda görüntülenebiliyor ve diyagramlarla trafik ışığı göstergelerini gösterebiliyor.

Özel widget’lar, yani bir kullanıcı arayüzü bileşenleri ve eneji izlemek için diyagramlar, önleyici bakımın yanı sıra proses ve genel ekipman verimliliğinin artması için performans rakamları, netlik kazandırıyor. Durum izleme çözümü, hataların daha iyi teşhis edilmesini ve belirlenmesini sağlıyor, enerji sarfiyatı hakkında şeffaflık oluşturuyor, anlaşılır bilgiler ile geçmişe ait bilgiler sunuyor.

IoT-READY MODÜLER KONUMLANDIRMA PLATFORMU

Compact Handling System YXMx için Festo’nun pazarlanabilir bir sistem çözümü vardır. Bu çözüm, kontrolörlü kinematiklerden, hareket görevleri ve durum izleme için ilgili yazılı paketlerinden ve bulut tabanlı görselleştirme için bir uygulamadan oluşuyor. Örneğin, Compact Handling System iş parçalarını veya aletleri taşımak için eğri güzergahların oluşturulmasına olanak sağlıyor. Bu, özellikle elektronikler ve küçük parçaların yanı sıra laboratuvar otomasyonu için uygundur. Makine ve sistem inşa edenler, bu sistem kitleri ile mühendislik maliyetlerini önemli miktarda azaltabiliyor. Ayrıca yazlımı kütüphanesinden önceden tanımlanmış işlev unsurları ve ardıştırıcı ile sezgili uygulama programlaması, programlamayı ve devre almayı kolaylaştırıyor. Bu tür bir kit, tasarruf için tamamen yeni bir potansiyel sunmaktadır. Makine ve sistem inşa edenlerin temel işlerine bütünüyle konsantre olmasına olanak sağlamaktadır.

KULLANIMA HAZIR VE GÜVENİLİR

Festo’nun sistem kiti çok çeşitli uygulamalar için temel bir platform oluşturuyor. bu platform kullanıma hazır ve açık arayüzleri sayesinde makine inşa edenlerin uygulama ortamına kolayca entegre edilebiliyor. Kinematiklerin, kontrolörün ve yazılımın mükemmel eşleşen bileşenleri ve işlevleri operasyonel güvenilirliği garantiliyor. Çözüm, standart bileşenlerin kullanılması sayesinde cazip şekilde fiyatlandırılıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.