Hassas Sıvı İşleme İçin Yenilikçi Çözümler

0

Sağlık ve laboratuvar endüstrisi her zaman olduğundan daha fazla yenilikçi ve dijital çözümlere ihtiyaç duyuyor. Yaşadığımız küresel salgınla birlikte sağlık endüstrisinin önemi bir kez daha ortaya çıktı. Bu yazımızda laboratuvar otomasyonu için sunduğumuz entegre çözümler işlerinizi nasıl kolaylaştırıyor, ele aldık.

İlginizi Çekebilir:Webinar | Liquid Handling küçük hacimli sıvıların hassas ve verimli bir şekilde kontrol edilmesi

Laboratuvar otomasyonundaki ana konulardan biri, mililitreden nanolitreye kadar çok küçük miktarlardaki sıvıların işlenmesidir. Bu standartlaştırılmış bileşenler, sistem ve ekipman üreticilerinin geliştirme sürelerini kısaltmalarına ve aynı zamanda katı kalite gereksinimlerini güvenilir ve verimli bir şekilde karşılamalarına olanak tanır. Festo olarak gıda, kozmetik, baskı, temizleme gibi çok farklı endüstrilere sunduğumuz çözümler bizleri laboratuvar otomasyonu için geniş kapsamlı ve oldukça tecrübeli bir çözüm ortağı yapıyor.

Festo VTOE

Yenilikçi ürünümüz VTOE, Festo tarafından son derece küçük miktarlardaki sıvıların hızlı ve doğru bir şekilde dağıtılması için geliştirilen modüler ve eksiksiz çözümdür. Böylece Festo, müşterilerine sıvı üzerinde basınç işlevsel ilkesine dayanan, kinematik de dahil olmak üzere sıvı işleme için entegre bir sistem sunar.

Sistem nasıl çalışır?

VEAB gibi bir oransal basınç regülatörü kullanılarak, doldurulmuş bir haznede basınç oluşturulur. Sıvı, ek bir hat aracılığıyla bir dağıtım kafasına veya ortamla ayrılmış bir valfe iletilir. Vanayı açıp kapatarak (örneğin VYKA veya VYKB) sıvı, bir dağıtma iğnesi (VAVN) kullanılarak özel akışkan itmeli bağlantı parçaları (NLFA) aracılığıyla dağıtılır. Basınç ve valf açma süresi, ne kadar sıvı dağıtılacağını düzenlemek için kullanılabilir. Açma süreleri, örneğin VAEM valf kontrol modülü ile kolayca ayarlanabilir. Bu kurulum ve uygun bir taşıma sistemi sayesinde, laboratuvar otomasyon uygulamalarındaki mikro plakaları hiç vakit kaybetmeden hassas bir şekilde doldurulabilir.

Yeni uygulama seçenekleri

Solenoid valfler VYKA ve VYKB ve pnömatik valf VZDB, laboratuvar otomasyonunun ötesinde farklı uygulamalar için de kullanılabilir. Bunlar arasında gıda ürünlerine tatlandırıcılar eklemek, baskı endüstrisinde mürekkep sistemlerini beslemek, dişçi koltuklarındaki sıvıları kontrol etmek ve kuluçka sürecinde yumurtaları aşılamak yer alır.

Daha etkili pipetleme

Tek bir giriş üzerinden sekiz çıkışa dağıtım yapabilen yeni dağıtım kafası VTOI pipetleme (sıvıları belirli bir kaynaktan çekmek ve bunları başka bir yere dağıtmak) uygulamaları için üstün bir çözümdür. Bu da laboratuvar otomasyonundaki önemli süreçlerin daha da hızlandırılmasına büyük ölçüde katkıda bulunur.

VTOE: kuruluma hazır dağıtım çözümü

  • Son derece hassas bir otomasyon çözümü
  • Tipik varyasyon katsayısı (CV): 10 ila 1000 µl’de < %1
  • Hassas ve zorlu sıvı ortamlar için ortamdan ayrılmış dozaj valfi
  • İyi durulanabilirlik ve küçük iç hacim

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.