Karbon Ayak İzinizi Hemen Azaltmaya Başlayın

0
Hand holding green leaf with icons energy sources for renewable, sustainable development. Ecology concept.Technology ecology concept

Üretim tesisinizde enerji verimliliği uygulamalarını hayata geçirmek için her türlü iyi neden vardır. Bir tesisin çevresel ayak izini azaltma isteklerinin yanı sıra, rekabetçiliğini arttırmak ve enerji tasarrufu sağlamak için enerji verimliliği kritik bir öneme sahiptir. Endüstri 4.0 teknolojilerinin kullanımı yoluyla basınçlı havayı sorumlu bir şekilde kullanmak, bu yeşil yolda ilerlemek için iyi bir yoldur.

Basınçlı hava endüstriyel otomasyonda oldukça yaygın bir enerji kaynağıdır. Hazır, güçlü, temiz ve basit bir enerji kaynağının olmasının yanı sıra enerji tasarrufu yapmak istiyorsanız başlamak için harika bir yerdir. Basınçlı hava üretmek önemli elektrik maliyetleri gerektirir, bu nedenle  basınçlı havanın kullanımını yönetmek, bir tesisin genel enerji tüketimi stratejisinde etkili olabilir. Üstelik basınçlı hava sızıntıların genellikle tespit edilmediği, atık olarak çevreye karıştığını hemen ekleyelim.

Çevresel Ayak İzinizi Hemen Azaltın!

Enerji verimliliği modülü MSE6-E2M

Yenilikçi ürünümüz hava kaçaklarını bulma ve verimliliği ölçme yeteneğinin yanı sıra, akış ölçümü ayrıca tahmine dayalı teşhis yetenekleri de sağlar. Örneğin pnömatik silindirler zamanla yıpranacak sarf malzemeleridir. Akış ölçümü, aşınmış contaların veya kusurlu bağlantıların erken tespiti ile üreticilerin yıkıcı bileşen arızalarından kaçınmasını sağlar.

Bulut Tabanlı Akıllı Çözümler

E2M enerji izleme sistemi, bir IoT ağ geçidi aracılığıyla buluta bağlanır. Veriler işlenmek üzere Festo Bulut’a gönderilir ve buradan ayrıca daha fazla analiz için diğer bulut ortamlarına da dağıtılabilir. Bulut tabanlı bir E2M panosu hem enerji yönetimine hem de bakıma odaklanır. Üstelik pnömatik sistemin genel sağlığını gösteren bakım ekranının hangi elemanın tolerans dışı olduğunu bir bakışta gösterebilir.

Yenilikçi ürünümüz MS6-E2M aynı zamanda bir makine boşta kaldığında basınçlı havayı otomatik olarak beklemeye alan ve böylece enerji tüketimini azaltan, türünün ilk örneği olan akıllı servis çözümüdür. Bu üniteler ayrıca bir makinenin pnömatik sisteminden hava sızıntısı olduğunda tesis personelini boşa harcanan enerji konusunda uyarır.

Durum İzleme

E2M, pnömatik sistemin durumunu gerçek zamanlı olarak izler. Bu özellik, tesis operatörlerinin en güncel enerji ve prosesle ilgili verilere ve ayrıca zaman içindeki karşılaştırmalı verilere erişmesini sağlar. Bu veriler arasında akış hızı, hava tüketimi ve basınç değerleri mevcuttur. Veriler, personelin tüketim, ürün grubu başına tüketilen hava miktarı ve arıza veya hatalı ürün grubu anındaki basınç ve akışla ilgili geçmiş eğilimleri belirlemesine yardımcı olur. Bu modül sadece yeni makineler için uygun olmakla kalmaz, aynı zamanda basit bağlantılar sayesinde eski makinelerde kolay iyileştirme imkanı sunar.

Neden MS6-E2M?

  • Bekleme modunda sıfır basınçlı hava tüketimi.
  • Sistemi sızıntılara karşı izler.
  • Sızıntı durumunda bakım yapılmasını sağlar.
  • İlgili proses verilerinin etkin bir şekilde izlenmesini sağlar.
  • Entegre fieldbus düğümleri üzerinden  bağlantı seçenekleri (PROFIBUS DP, PROFINET IO, EtherNet/IP veya EtherCAT), daha yüksek seviyeli bir kontrolöre bağlantı sağlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.