Kartezyen Sistem Kullanmanın Avantajları

0

Son on yılda yaşanan hızlı dijital dönüşüm bir de küresel pandemi ile birleşince bir çok alanda değişim ve dönüşüm kaçınılmaz hale geldi. Bunlardan biri de makine imalat endüstrisi ve üretim hatları. Makine imalat ve üretim hatlarındaki montaj ve handling (transfer) sistemleri her zamankinden daha fazla esnekliğe, verimliliğe ve hıza ihtiyaç duyuyor. Bunun bir nedeni de artık müşterilerin kişiselleştirebilir hatlara olan yoğun talepleri. Çoğu tesis artık aynı hatta olabildiğince farklı ürün üretmeye odaklanmış durumda. Çünkü bu durum işletmelere esneklik kazandırırken, maliyetlerde önemli azalmalar meydana getiriyor.

Kartezyen Sistemler | Daha Esnek Daha Modüler

Öncelikle kartezyen sistemler hareket için daha az alan gerektirir ve uygulama koşullarına göre özelleştirilmiş modüler adaptasyona oldukça uygundurlar. Örneğin projenize göre eksen uzunlukları değiştirilerek çalışma alanı kolayca uyarlanabilir. Çoğu taşıma sisteminde proje, taşıma sistemine göre uyarlanırken, bir kartezyen sistemde  gereksinimler montaj sistemine veya taşınacak ürüne uyacak şekilde yapılandırılır.

Kartezyen taşıma sistemlerinin mekanik sistemi toplam çözümün bir parçasıdır ve tüm sisteme kolayca entegre edilebilir.

Elektrik ve Pnömatiğin Kusursuz Uyumu

Bir kartezyen sistemde farklı tahrik teknolojileri dilediğiniz gibi kullanılabilir. Doğru pnömatik, servo pnömatik ve servo çözümlerle her aksis için üstün hareket yeteneği kazandırılırken, maksimum verimlilik sağlanır. Bu aynı zamanda sistemin dinamik yanıt performansını (dynamic response) yüksek seviyeye getirir.

Peki Ya Tasarım? Festo HGO ile Hız ve Kolaylık Bir Arada

Festo Handling Guide Online (HGO), kartezyen sistemler için oluşturulmuş bir tasarım ve hesaplama aracıdır. HGO sayesinde kartezyen sistemlerin tasarlanması son derece hızlı ve kolay hale gelir.

Festo HGO Kartezyen Sistemler İçin Neler Sunar?

Hız: CAD modeli ve detaylı doküman dosyası dahil olmak üzere doğru kartezyen sistemini 20 dakika içinde tasarlarsınız.

Yönlendirici: Çevrimiçi kullanım kılavuzunun kullanımı çok kolaydır ve yapılandırılmış veri girişleri içerir.

Verimli: Tasarım sadece birkaç dakika içinde hazır olduğundan mühendislik süresini ve emeğini  büyük ölçüde azaltır.

 

Festo HGO Ücretsiz Kullan

Bonus

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.