MSE6 Enerji Verimliliği Modülü

0

Son yıllarda enerji fiyatlarındaki yükseliş nedeniyle enerji girdileri, firmaların rekabet düzeylerini belirleyen en önemli unsurların başında gelmesine yol açtı. Bugün, işletmeler müşterilerine daha rekabetçi ve yenilikçi çözümler sunmak istiyorsa, enerji verimliliği büyük önem taşıyor. Üstelik Endüstri 4.0 ve dijitalleşme ile beraber enerji izleme ve verimlilik uygulamaları hiç olmadığı kadar gelişmiş ve çok yönlü olmayı başardı. Öte yandan basınçlı hava sistemleri enerji tasarrufu için büyük bir potansiyele sahiptir. Tek soru, onları nasıl kolayca ve verimli bir şekilde kullanabileceğinizdir. Cevap: Festo’nun enerji verimliliği modülü MSE6-E2M, ister yeni ister mevcut olsun, sistemlerinizdeki basınçlı hava beslemesini izler ve sizler için yapılandırır.

Broşür İndir

Enerji verimliliği modülü MSE6-E2M tarafından toplanan veriler dashboard üzerinde bir araya getirilir ve izlenir. 99 adete kadar kullanıcı, kendi sistemleriyle ağ oluşturmak için depolanan verilere, değerlendirmelere ve API arayüzlerine erişebilir. Bulut mimarisi sayesinde, yaygın olarak dağıtılan sistemleri ve çeşitli kontrol sistemlerini izlemek ve kontrol etmek kolaydır. MS6’nın en önemli fonksiyonları;

  • Enerji tüketimi izleme
  • Otomatik kapanma
  • Proses kontrolü ve kaçak tespiti

Enerji tüketimi izleme

Üretim hattınız bir ay veya bir yıl öncesine göre daha mı fazla tüketiyor? Basınç doğru ayarlanmış mı? 1000 adet ürün üretmek için kadar basınçlı hava gerekir? Durum izleme kontrol panelinden bu soruların hepsinin cevabını bulabilirsiniz. MSE6-E2M tarafından toplanan veriler kolayca grafik haline getirilebilir.

Enerji verimliliği modülümüz ile, üretim hatlarınız için gereken basınçlı havayı optimize edebilirsiniz.

Otomatik kapanma

Bir arabadaki start-stop sistemine benzer şekilde, E2M bir bekleme modu tespit eder ve basınçlı hava beslemesini otomatik olarak önceden tanımlanmış veriler temelinde kapatır. Basınçlı hava tüketimi, sistemde sızıntı olsa bile sıfıra düşer. Sarf malzemesi, makinenin kontrol paneli kullanılarak her zaman manuel olarak yeniden başlatılabilir.

Proses kontrolü ve kaçak tespiti

Basınçlı hava beslemesi kapatıldığında, E2M sistemde sızıntı olup olmadığını kontrol eder. Basınç hızla düşerse, olası sızıntıların bir göstergesini alırsınız. Bu şekilde, ekipmana her zaman doğru zamanda müdahale edebilir ve para ve zamandan tasarruf edersiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.